visual thinking
& communication

FLIPperformer – CO TO JEST?

admin metodyka Komentarzy: 0
FLIPperformer – CO TO JEST?

FLIPperformer to nowe podejście do prowadzenia spotkań, prezentacji i szkoleń oraz budowania strategii z wykorzystaniem myślenia wizualnego.

Samo słowo FLIP z języka angielskiego oznacza „odwrócenie/strzepnięcie”.

Metoda pozwala dosłownie przewrócić do góry nogami wiedzę audytorium, lub jego podejście do omawianego tematu. Jednocześnie wizualne przedstawienie jedynie istotnych elementów tematu pozwala „strzepnąć” z pola widzenia wszystkie szumy informacyjne i rozpraszacze, stanowiące najczęstszą przyczynę niepowodzeń w komunikacji czy procesie poszukiwania rozwiązań.

Wykorzystanie Metody FLIPperformer pozwala niejednokrotnie przewrócić myślenie słuchaczy/odbiorców o danym problemie dając pole zupełnie nowemu spojrzeniu.

Prowadzenie spotkań z wykorzystaniem metody FLIPperformer ma spowodować, że prowadzący szkolenie/spotkanie zmaksymalizuje szansę osiągnięcia zamierzonego skutku.

Pierwszy człon nazwy (FLIP) to akronim powstały ze słów:

– FAKTY / FACTS

– LINKI / LINKS

– INNOWACJE / INNOVATIONS

– PLAN / PLAN

Performer – to osoba prowadząca spotkanie/szkolenie/prezentację. Ta część również zawiera instrukcje – jak przyciągnąć i zatrzymać uwagę audytorium, tak, żeby zmaksymalizować doprowadzenie wszystkich słuchaczy do zakładanego celu.


TAGI:

argumenty
flipperformer
flipperformer co to jest?
prezentacja
rozwiązania
strategiaKomentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


biale logo esurvival

Wieloletnie doświadczenia w prowadzeniu spotkań i prezentacji oraz budowaniu strategii komunikacji pokazuje, że ludzie chętnie pracują w grupie, gdy tylko dostaną szansę by w niej pracować. Kiedy każdy z uczestników spotkania może zobrazować własną mapę lub część mapy omawianego tematu – pozwala to wszystkim uczestnikom zobaczyć całość sytuacji.

czytaj więcej


Copyright © 2017 www.flipperformer.eu. All rights reserved. By CrizzStudio